​MKRS shpërblen me çmime artistët Agush Beqiri dhe Faik Krasniqi

Kultura

​MKRS shpërblen me çmime artistët Agush Beqiri dhe Faik Krasniqi

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 13:34
Foto nga takimi

Ministria e Kulturës ka ndarë çmimin kombëtar për vepër jetësore, "Muslim Mulliqi” për Agush Beqirin dhe çmimin vjetor për të arriturat në fushën e artit pamor, për Faik Krasniqin.

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku tha se këto çmime janë mirënjohje për artistët në këtë fushë të artit.

"Jam shumë i lumtur që si ministër kemi mundësi edhe në këtë formë kemi mundësi të shpërblejmë artistët tanë. Është mirënjohje që shteti u jep artistëve dhe bazohet nga një juri profesionale", ka thënë ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat