Kadare: Nënë Tereza e thirri Klintonin, i tha bëj diçka për shqiptarët e mi të Kosovës

Kultura

Kadare: Nënë Tereza e thirri Klintonin, i tha bëj diçka për shqiptarët e mi të Kosovës

Më: 4 korrik 2022 Në ora: 15:17
Nëna Tereë, Ismail Kadare dhe Bill Klinton

“Nënë Tereza ka marrë në telefon Bill Klintonin dhe i ka thënë: Biri im bëj diçka për shqiptarët e mi”, ka thënë shkrimtari i madh shqiptar, Ismail Kadare!

“Duke ja thënë kjo Nënë e Kishës, Klintonit, ai çlirohet nga ç´do skrupull moral, sepse atij po i thotë një njeri i shenjtë.

Ajo theu ligjin e fesë për popullin e saj, theu rregullin e fesë për shqiptarët e saj. Me këtë ajo i ka larë të gjitha.

E turpi ynë i përbashkët është për sharjet ndaj Nënë Terezës”, u shpreh Kadare në gjykimin e tij për Nënë Terezën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat