Analisti kujton kohën kur një shqiptari të Kosovës i duhej të merrte vizë për të hyrë në Shqipëri

Lajme

Analisti kujton kohën kur një shqiptari të Kosovës i duhej të merrte vizë për të hyrë në Shqipëri

Më: 11 dhjetor 2020 Në ora: 18:09
Foto Ilustrim

Analisti politik, Agon Maliqi ka publikuar një fotografi kur një shqiptari të Kosovës, shtetas i jugosllavisë i duhej të merrte vizë për të hyjrë në Shqipëri.

Këtë e ka bërë të ditur në një postim në rrjetin social ‘Facebook’.

Po ashtu ai ka thënë se kjo ishte koha kur për shqiptarët e Kosovës si shtetas jugosllav duhej dhe mezi merrej vizë për një hyrje në Shqipëri.

‘Koha kur për kosovarin shtetas jugosllav duhej dhe mezi merrej vizë për një hyrje në Shqipëri, 1971 (nga pasaporta e Xenit)’, ka shkruar Maliqi.

Postimi i plotë

Koha kur për kosovarin shtetas jugosllav duhej dhe mezi merrej vizë për një hyrje në Shqipëri, 1971 (nga pasaporta e Xenit).

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat