Lëndohen policë në protestën e “Monstrës”

Maqedonia

Lëndohen policë në protestën e “Monstrës”

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 15:48
Foto nga vendi i ngjarjes

Për shkak se eksaloi situata në protestën për “Monstrën”, pasi policia e bllokoi marshimin, një polic u lëndua.

Lëndimi erdhi pasi protestuesit të revoltuar nga bllokada, i sulmuan ata

Ka arritur edhe ndihma e shpejtë për t’i dhënë ndihmën e parë.

Protestuesit edhe pse ju dhanë afat 10 minutave policëve ta lirojnë rrugën, policët sërish nuk u kthyen prapa.
Plani ishte që marshi të vazhdojë drejt Gjykatës dhe Qeverisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat