Spasovski: Prokuroria heton arratisjen e Mijallkov

Maqedonia

Spasovski: Prokuroria heton arratisjen e Mijallkov

Më: 5 mars 2021 Në ora: 10:40
Oliver Spasovski

Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski thotë se Prokuroria heton rastin me arratisjen e ish-drejtorit të DSK-së, Sasho Mijallkov.

“Ka hetim në kuadër të Prokurorisë Publike dhe të gjitha aktivitetet që duhet t’i zbatojmë si mbledhje e dëshmive i paraqesim në Prokurori Publike”, tha ministri Spasovski.

Ai tha se kur do të mundësojë ligji do të mund të japin detaje për hetimin.

Ndryshe, Mijallkov edhe pse ishte në paraburgim nuk ishte i qasshëm për institucionet për 40 orë dhe më pas u paraqit vet në Prokurori.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat