Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 8 mars 2021 Në ora: 08:29
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Gjithashtu do të ketë mjegull nëpër disa lugina.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -5 deri 3 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 10 deri 15 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, moti pritet të jetë i ndryshueshëm, me diell dhe reshje lokale.

Nëpër vendet më të larta malore do të ketë reshje të borës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat