Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 22 prill 2021 Në ora: 08:21
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira.

Gjatë ditës do të rritet lagështia dhe në pjesën perëndimore të vendit do të ketë reshje të shiut. Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi jugor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 0 deri 7 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 14 deri 22 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme moti pritet të jetë i ndryshueshëm. Të shtunën pritet të ketë reshje të shiut, si dhe temperaturat do të jenë më të ulëta

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat