Manastir, formohet tornado

Maqedonia

Manastir, formohet tornado

Më: 19 korrik 2021 Në ora: 19:21
Foto ilustrim

Një mini-tornado u formua në Zhivojno të Manastirit.

Meteorologu Sllavço Poposki më “Facebook” publikoi video të tornados.

“Sot për shkak të jostabilitetit në Atmosferë, erdhi deri te formimi i tornados në Maqedoni, Zhivojno të Manastirit”, shkroi Poposki.

Në rajon tornado ka pasur në pjesën e Adriatikut, por ky fenomen është karakteristik për Maqedoninë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat