Një pacient arratiset nga spitali modular në Shtip

Maqedonia

Një pacient arratiset nga spitali modular në Shtip

Më: 27 shtator 2021 Në ora: 15:39
Foto ilustrim

Një pacient tetëdhjetë e katër vjeç nga Koçani i cili u arratis nga spitali modular në Shtip dje e shfrytëzoi rastin kur personeli shëndetësor solli një grup pacientësh në departamentin e rentgenologjisë.

Drejtori i Spitalit Klinik-Shtip, Alen Gjeorgjiev sqaron se pacienti që në orët e para të mëngjesit ka kërkuar të largohet nga spitali, por për shkak të gjendjes së rëndë shëndetësore ai është mbajtur për mjekim.

Kur stafi u largua nga spitali me pacientë, pacienti 84-vjeçar shfrytëzoi rastin për të dalë nga dera e hapur.

Personeli shëndetësor që mbeti për t’u kujdesur për pacientët në spitalin modular menjëherë vuri re se ai nuk ishte atje dhe njoftoi policinë, raporti është në orën 15:47.

Raporti i policisë thotë se pacienti u gjet në Sheshin e Qytetit në Shtip, pas së cilës ai u kthye në spitalin modular me një ambulancë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat