Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 30 shtator 2021 Në ora: 08:57
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira dhe reshje të shiut, të cilat më të dendura do të jenë jë pjesën perëndimore të vendit.

Gjithashtu do të fryjë erë mesatare nga drejtimi juglindor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 9 deri 16 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 9 deri 16 gradë celcius.

Gjatë fundjavës moti pritet të stabilizohet dhe do të ketë periudha me diell.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat