Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 16 tetor 2021 Në ora: 09:28
Ilustrim

Moti sot pritet të jetë kryesisht me vranësira, me shi të kohëpaskohshëm gjatë paradites dhe me erë në drejtim verior.

Temperatura maksimale pritet të jetë nga 7 deri 15 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë, moti do të jetë kryesisht me vranësira, me shi të herëpashershëm në mëngjes dhe erë mesatare dhe herë pas here me intensitet në të fuqishëm në pjesën veriore. Temperatura maksimale do të arrijë 10 gradë celsius.

Prej ditës së nesërme, pritet të ketë një periudhë të motit të qëndrueshëm dhe të thatë me rritje të temperaturave ditore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat