Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 18 tetor 2021 Në ora: 08:06
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, më i ngrohtë, por me kushte për reshje lokale të shiut.

Do të fryjë erë mesatare nga drejtimi veriperëndimor.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 4 deri 10 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 12 deri 21 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme paralajmërohet mot stabil me temperatura më të larta.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat