Zejdi e akuzon BDI-në, ja arsyeja

Maqedonia

Zejdi e akuzon BDI-në, ja arsyeja

Më: 19 tetor 2021 Në ora: 21:54
Skender Rexhepi

Për mbështetjen ose jo ndaj Bilall Kasamit për rrethin e dytë në garën për Tetovën, Skender Rexhepin – Zejdi nga Alternativa thotë se për këtë duhet të vendosin organet e të dyja partive, duke aluduar në Kuvendet Qendrore të Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës.

Shton edhe se çdo e keqe shqiptarëve në Maqedoni u vjen nga BDI.

“Për bashkëpunimet eventuale dhe përkrahjet në rrethin e dyte duhet të vendosin organet kompetente në të dyja partitë.

Por ajo që është e rëndësishme është se të gjitha të këqijat e shqiptarëve në Maqedoninë e Veriut janë si pasojë e keqmenaxhimit të pushtetit qendror dhe atë lokal nga ana e BDI-së, andaj sa më herët kjo e keqe te largohet nga vendbanimet shqiptare aq më mirë do të jetë për shqiptarët”, tha Rexhepi

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat