Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 3 dhjetor 2021 Në ora: 08:14
Ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë i ndryshueshëm, me lagështi dhe erë të përforcuar nga drejtimi jugor.

Pasdite dhe në orët e mbrëmjes do të ketë reshje lokale të shiut, ndërsa në vendet më të larta malore do të ketë reshje të borës.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej 2 deri 8 gradë celcius, ndërsa ato maksimale do të jenë në interval prej 10 deri 16 gradë celcius.

Gjatë ditëve të ardhshme, pritet që moti të jetë me vranësira dhe kushte për reshje të shiut.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat