Zbulohen lëndë narkotike në burgun e Shtipit

Maqedonia

Zbulohen lëndë narkotike në burgun e Shtipit

Më: 29 dhjetor 2021 Në ora: 16:10
Foto ilustrim

Më datë 28.12.2021 në ora 18.50 në Sektorin e Punëve të Brendshme Shtip nga ana e të punësuarve të Burgut të Shtipit është denoncuar se para sektorit të mbyllur të burgut është gjetur pako me pluhur droge.

Si dhe pako me marihuanë, njoftojnë nga Ministria e Punëve të Brendshme.

Droga e gjetur është marrë nga policët e Sektorit të Punëve të Brendshme Shtip.

Dhe pas dokumentimit të rastit do të parashtrohet kallëzim përkatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat