Xhaferi uron besimtarët ortodoksë për Krishtëlindjet

Maqedonia

Xhaferi uron besimtarët ortodoksë për Krishtëlindjet

Më: 7 janar 2022 Në ora: 10:56
Xhafer Tahiri

Kryetari i Kuvendit në Maqedoni ka uruar besimtarët ortodoksë për Krishtëlindjet duke ju uruar solidarizim dhe shëndet.

Gëzuar Krishtlindjet besimtarëve ortodoksë!

Festat janë ditë të veçanta që kanë fuqinë e bashkimit, solidarizimit, ndarjes së përbashkët.

Le t’ju sjellin ditët festive shëndet, paqe, qetësi, mirëkuptim të ndërsjellë dhe mençuri” ka shkruar Xhaferi.

Përndryshe, 6 dhe 7 janari janë ditë feste në Maqedoni për nder të festave të besimtarëve ortodoks.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat