Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 17 janar 2022 Në ora: 08:21
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme, në pjesën perëndimore dhe në vendet më të larta malore do ketë reshje të borës.

Në disa lugina do të ketë mjegull të lehtë të mëngjesit.

Në fund të ditës do të ketë borë të dobët edhe në pjesën lindore. Sipas DPHM-së, përgjatë Vardarit do të fryjë erë e dobët deri mesatare.

Temperatura minimale do të lëvizë në intervalin -8 deri në 0, ndërsa ato maksimale do të arrijnë nga 4 deri në 12 gradë celsius./

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat