Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 24 janar 2022 Në ora: 08:34
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë me vranësira dhe periudha diellore. Në pjesët malore të vendit do të ketë kushte për reshje të borës.

Në vend do të fryjë një erë e fortë në drejtim të pjesës veriore të vendit.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -12 deri në -4, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej -5 deri në 3 gradë celsius.

Në ditët në vijim pason mot i ftohët dhe erë të fortë. Deri të mërkurën temperaturat do të ulen deri në 10 gradë celsius.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat