Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 7 prill 2022 Në ora: 08:16
Foto ilustrim

Moti gjatë ditës së sotme do të jetë jostabil, me reshje të shiut dhe me erë të përforcuar.

Temeratura minimale do të jetë nga 3 deri 10 gradë celsius, ndërsa maksimalja nga 12 deri 18 gradë celsius.

Edhe në Shkup moti do të jetë jostabil me reshje të shiut dhe me erë të përcorcuar ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 15 gradë celsius.

Të enjten dhe të premten moti pritet të jetë me diell dhe më nxehtë, ndërsa të dielën sërish priten reshje të reja të shiut, ndërsa në pjesët malore reshjet do të jenë në formë të borës.

Gjatë ditës së diel do të fryjë erë e forcuar në drejtim verior dhe do të ketë ulje të temperaturave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat