Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 15 maj 2022 Në ora: 09:09
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite kryesisht në pjesët perëndimore moti do të jetë i paqëndrueshëm me reshje të rrëmbyeshme dhe bubullima.

Temperaturat minimale do të lëvizin në intervalin prej 6 deri në 13, ndërsa temperaturt maksimale do të arrijnë nga 23 deri në 30 gradë.

Në dy ditët e ardhshme do të ketë stabilizim të përkohshëm të motit me rritje të temperaturave.

Të mërkurën pritet sërish paqëndrueshmëri lokale me reshje të rrëmbyeshme, shtrëngata dhe erëra të forta./]

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat