Pendarovski: Apasiev është psikopat

Maqedonia

Pendarovski: Apasiev është psikopat

Më: 3 korrik 2022 Në ora: 17:55
Stevo Pendarovski

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka reaguar ndaj sharjeve dhe ofendimeve që kryetari i partisë “E Majta”, Dimitar Apasiev ka adresuar së fundmi drejt tij.

Pendarovski thotë se një rast i tillë është i papranueshëm dhe nuk falet.

“Përafërsisht e di se për çfarë qenie bëhet fjalë. Por nuk kam besuar që mund të vijë në situatë të shajë prindin e vdekur. Kjo është dhimbja ime personale të cilën nuk mund ta kuptoj, që nuk e kuptoj pse duhej ta thoshte! Nëna ime ka vdekur para 10 viteve dhe mendoj se ishte fyerje jonjerëzore. Sharja në vete, por edhe të më shash varrin e nënës së vdekur, kjo është diçka që nuk falet. Një punë të tillë, një qëndrim të tillë mund ta thotë dikush që ose është i droguar ose i mungon diçka në kokë. Unë sinqerisht mendoj se ai është psikopat”, tha Pendarovski.

Pas deklaratës së presidentit Pendarovski, i menjëhershëm ka qenë reagimi i Apasievit, i cili e ka quajtur Pendarovskin tradhëtar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat