Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 10:40
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira. Në vend do të fryjë një erë e lehtë nga pjesa jugore.

Temperaturat minimale do të lëvizin prej -1 deri në 8, ndërsa temperaturat maksimale do të lëvizin prej 17 deri në 24 gradë celsius.

Gjatë fundjavës temperaturat e mëngjesit do të jenë të ulëta, ndërsa ato ditore do të jenë në rritje.

Rritje të temperaturave pritet të ketë edhe gjatë javës së ardhshme

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat