Ndryshojnë çmimet e derivateve në Maqedoni

Maqedonia

Ndryshojnë çmimet e derivateve në Maqedoni

Më: 26 shtator 2022 Në ora: 13:46
Foto ilustrim

Komisioni rregullator për energjetikë (KRRE) sot ka publikuar vendimin për ndryshimin e ri të çmimit të derivateve të naftës në Maqedoni.

Sipas KRRE-së, çmimi i dizelit do të rritet për 1 denarë, çmimi i BS-98 do të lirohet për një denar kurse çmimi i BS-95 do të lirohet për gjysmë denari.

Çmimet më të larta të shitjes me pakicë të derivateve të naftës dhe të lëndëve djegëse
të transportit janë:
– Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 95 – 84,00 (denarë/litër)
– Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 98 – 86,00 (denarë/litër)
– Naftë motori – ЕURODIZEL BS (D-Е V) – 91,00 (denarë/litër)
– Vaj për djegie – ЕKSTRA I LEHTË 1 (ЕL-1) – 87,50 (denarë/litër)
– Mazut М-1 SU – 49,768 (denarë/kilogram).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat