Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 08:50
Foto ilustrim

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira të ndryshueshme dhe me reshje të shiut të përcjella me bubullima dhe erë të përforcuar nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri në 17, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 19 deri në 25 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me vranësira të ndryshueshme dhe reshje shiu.

Temperatura minimale do të ulet në 15, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 24 gradë Celsiusë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat