Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 4 dhjetor 2022 Në ora: 09:06
Foto ilustrim

Moti sot do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme lokale me intensitet të ulët. Do të fryjë erë mesatare.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 9, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 7 deri në 12 gradë. Në Shkup do të mbajë mot i vranët me reshje të kohëpaskohshme të dobëta shiu.

Do të fryjë erë mesatare, herë pas here e fortë nga drejtimi juglindor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 10 gradë.

Në ditët në vijim do të mbajë mot kryesisht i vranët me temperatura relativisht të larta të mëngjesit dhe ditës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat