Nisin përfitimet materiale në emër të DMX, reagojnë familja e reperit

Mediale Vip

Nisin përfitimet materiale në emër të DMX, reagojnë familja e reperit

Më: 13 prill 2021 Në ora: 20:56
Reperi DMX

Familja e DMX po u bën thirrje njerëzve të mos dhurojnë për bamirësi në emër të reperit të ndjerë.

Të mbijetuarit e interpretuesit të reperit i cili vdiq në fillim të këtij muaji në moshën 50 vjeç, i thanë TMZ se ata i kishin mbuluar shpenzimet e varrimit dhe çdo përpjekje për të mbledhur para për një çështje të ngjashme është një mashtrim.

Të mbijetuarit e vendasit të New York-ut thanë gjithashtu se ata nuk po lëshojnë mallra përkujtimore, dhe gjithçka që qarkullon për reperin që kalojnë janë sende të paautorizuara.

Të afërmit e artistit të ndjerë emri i vërtetë i të cilit ishte Earl Simmons, gjithashtu rrëzuan një thashethem që Jay-Z dhe Beyonce kishin dhënë 10 milion dollarë për të kryer ceremoninë e varrimit  reperit.

Familja dhe zyrtarët në vendlindjen e DMX, Yonkers, New York aktualisht po përgatisin aranzhimet për shërbimet përkujtimore për reperin, si publik ashtu edhe privat.

Image

“Unë do të doja të them se DMX po dëshironte të glorifikonte marrëdhënien e tij me Zotin dhe ai gjithmonë shtyn gjënë e duhur. Ai e bëri kohën e tij këtu. Ai bëri atë që duhej të bënte. Ai ndikoi, frymëzoi dhe përfaqësoi. Pra, DMX, shpirti i tij do të jetojë dhe muzika e tij do të jetojë gjithashtu. Ne ju falënderojmë, vëlla, për atë që na sollët”, ka thënë Snoop Dog për DMX.

“Ai gjithmonë përpiqej të ndihmonte njerëzit e tjerë. Kjo më bën të besoj se kjo është arsyeja pse Zoti zgjodhi këtë engjëll për t’u kthyer në shtëpi me të”, shtoi ai.

Ndryshe, DMX u dërgua me urgjencë në Spitalin White Plains në  New York më 2 prill dhe vdiq në paqe me familjen e pranë pasi pësoi një atak kardiak të premten, tha spitali në një deklaratë.

Familja e tij tha në një deklaratë pas vdekjes së tij: “Ishte një luftëtar që luftoi deri në fund. Ai e donte familjen e tij me gjithë zemër dhe ne i çmojmë shumë kohërat që kaluam me të”.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat