Zbulohen fjalët e fundit të Elizabethës për Princin Philip

Mediale Vip

Zbulohen fjalët e fundit të Elizabethës për Princin Philip

Më: 19 prill 2021 Në ora: 10:54
Princi Philip dhe Elisabeth

Të gjitha dedikimet që i bëri ditën e fundit.

Patjetër që pas gati 70 viteve bashkë mbretëresha Elisabeth do të kishte disa detaje në varrin e bashkëshortit të saj. Këto detaje janë zbulua dhe janë:

Një letër në të cilën shkruhet- “Te dua, Lilibet”.

Image

Ky i fundit është emri me të cilin familjarët e thërrisnin Elisabetën kur ka qënë e vogël dhe sipas burimeve princi Philip ishte personi i fundit që vazhdonte i thërriste kështu deri në ditën që u largua nga jeta.

Gjithashtu lulet e vendosura mbi arkivolin e princit ishin zgjedhur nga vetë ajo.

Mbretëresha gjithashtu nuk harroi ta nderonte me detaje nga veshja e saj, varësja dhe vathët me perla që ka vendosur dhe në ditën që ajo dhe Philip kanë shkuar për muaj mjalti, ditën e fejesës por edhe të martesës.

Këto kanë qënë mënyrat e saj për të shprehur respektin dhe dashurinë që i lidhi ata për gjithë këto vite. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat