Shengyl Ismaili e përlotur për vdekjen e regjisores Burbuqe Berisha

Mediale Vip

Shengyl Ismaili e përlotur për vdekjen e regjisores Burbuqe Berisha

Më: 27 tetor 2021 Në ora: 17:16
Burbuqe Berisha

Aktorja Shengyl Ismaili e përlotur për vdekjen e regjisores Burbuqe Berisha, ka thënë se ajo ka pasur shumë plane para vetes.

Ismaili ka thënë se Burbuqe Berishën do ta kujtojnë si një njeri që e ka dashtë shumë artin dhe ka bërë shumë për artin.

“Ka pasur shumë plane tjera para vetes. Komuniteti artistik ka humb një njeri shumë të mirë dhe një artiste shumë të madhe”, ka thënë Shengyl Ismaili.

Regjisorja, Burbuqe Berisha ka vdekur sot në moshën 51 vjeçare në ambientet e Ministrisë së Kulturës, ku ishte pjesë e përgatitjes së regjisë për koncertin inaugurues të Operës së Kosovës

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat