Çmenduria e aktorit të famshëm për filmin Dracula: Flinte çdo natë në një arkivol

Mediale Vip

Çmenduria e aktorit të famshëm për filmin Dracula: Flinte çdo natë në një arkivol

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 23:35
Gary Oldman

Gary Oldman flinte në një arkivol çdo natë ndërsa përgatitej për rolin e Drakulës në filmin e Francis Ford Coppola-s për vampirët e vitit 1992, bazuar në librin legjendar të Bram Stoker. Aktori 63 vjeçar, luajti si Konti gjakpirës në film së bashku me Keanu Reeves, Winona Ryder dhe Cary Elwes.

Gjatë një interviste për Hollywood Reporter, Elwes tha: “Gary flinte në një arkivol çdo natë, aq seriozisht e merrte atë”. Aktori, i cili luajti një nga gjuetarët e vampirëve në film, tregoi gjithashtu se Francis bëri që të gjithë kasti të jetonin së bashku, ndërsa Gary jetonte vetëm.

“Ne të gjithë qëndruam në shtëpitë e miqve në pronë. Françesku beson se sa më shumë kohë të kalojë aktori së bashku, kjo do të përkthehet në ekran. Kështu që të gjithë gjuetarët e vampirëve jetonin së bashku dhe Gary i varfër duhej të shkonte vetëm.

Gary flinte në një arkivol çdo natë, saqë e merrte aq seriozisht. Ai gjithashtu zgjodhi të ndahej nga të gjithë ne. Kështu që hera e parë që e pamë në xhirime ishte gjatë provave dhe pas kësaj nuk e pamë më kurrë.”, tha më tej aktori. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat