The Rock nënshkruan kontratë historike me UFC

Mediale Vip

The Rock nënshkruan kontratë historike me UFC

Më: 23 janar 2022 Në ora: 23:55
The Rock

Dwayne ‘The Rock’ Johnson ka nënshkruar një partneritet “historik” shumëvjeçar me UFC.

Legjenda e WWE ka nënshkruar një marrëveshje që kompania e tij atletike “Project Rock” të jetë sponsori zyrtar i atleteve për promovimin e MMA.

Marka, e cila është në pronësi të Under Armour, do të sigurojë atlete për luftëtarët meshkuj dhe femra në UFC, si dhe ekipet e tyre.

Johnson njoftoi partneritetin në Twitter përpara UFC 270 këtë fundjavë.

Ai shkroi: “HISTORIKE. Jam i nderuar dhe krenar, @ProjectRock im është PARTNERI ZYRTAR GLOBAL i ATLETEVE të @UFC”.

“Duke filluar nga kjo fundjavë në #UFC270 NGANNOU vs GANE, të gjithë atletët dhe ekipet do të përfaqësojnë këpucët @ProjectRock”.

Në një deklaratë zyrtare duke njoftuar marrëveshjen, Johnson shprehu admirimin e tij për luftëtarët e UFC-së.

“Sportistë e UFC janë ndër sportistët më të mëdhenj, më të ashpër, më të fokusuar, më të disiplinuar dhe stërvitësit më të vështirë në planet”, deklaroi ai.

“Çdo lëvizje në tetëkëndëshin ikonik nga një luftëtar i UFC-së ushqehet me pasion dhe dëshirën e thellë për të vendosur dominimin dhe trashëgiminë e tyre”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat