“Flaka ju daltë” reagon ashpër Gold Ag për komunitetin LGBTI

Mediale Vip

“Flaka ju daltë” reagon ashpër Gold Ag për komunitetin LGBTI

Më: 14 maj 2022 Në ora: 08:22
Arian Agushi

Për martesat e gjinisë së njëjtë fuqishëm vazhdon të iu dal kundër reperi Gold AG, duke thënë se nëse ky projekt-ligj kalon atëherë kjo do të sjellë sëmundje.

Arian Agushi ekskluzivisht në një intervistë për emisionin N’Konak ka thënë se ky ligj nuk duhet të kalojë.

“Kurr inshAllah s’kalon ky ligj, çka do që bëjnë si komunitet udha e mbarë ju çoftë le të martohen o vëlla çka ka me ju bo ligji, le të martohen udha e mbarë ju çoftë edhe mu martu le të martohen po pse me bo ligj të veçantë që nesër ata me adaptu fëmijë apo?

Çka ka faj aj fëmijë nesër që i ka dy nana ose dy baba, kjo është sëmundje o vëlla është lloj sëmundje more ndal le të idhnohen ndash flaka ju daltë kjo është sëmundje” shtoi ai.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat