​Bono zbulon se ka një vëlla tjetër

Mediale Vip

​Bono zbulon se ka një vëlla tjetër

Më: 26 qershor 2022 Në ora: 23:23
​Bono zbulon se ka një vëlla tjetër

Bono, këngëtari i grupit irlandez të rokut U2, ka zbuluar se ka një vëlla tjetër, për të cilin nuk e dinte se ekzistonte për dekada të tëra, shkruan BBC të dielën.

"Unë kam një vëlla tjetër, të cilin e dua dhe e adhuroj, të cilin nuk e dija se e kisha," tha Bono në Desert Island Discs në BBC Radio 4.

Këngëtari tha se mësoi për gjysmë-vëllain e tij në vitin 2000, duke shtuar se ai "u pajtua" me të.

Bono i tha prezantuesit se nëna e tij Iris, e cila vdiq në vitin 1974, nuk e dinte që burri i saj kishte një fëmijë me një grua tjetër.

"Është një familje shumë e ngushtë dhe kuptova se babai im ka një miqësi të thellë me atë grua të bukur... dhe më pas ata lindën një fëmijë. Dhe e gjithë kjo u mbajt sekret," tha Bono.

Pasi Bono e zbuloi, ai foli me babanë e tij Bob para vdekjes së tij më 2001.

“E pyeta nëse e donte mamanë time dhe ai tha ‘po’, kujton Bono.

"Unë thashë: "Atëherë si mund të ndodhte kjo?" Dhe babai im u përgjigj: "Mund të ishte."

Ai nuk kërkoi falje, thjesht deklaroi, “dhe u pajtova me të”, përfundoi Bono.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat