50-vjeçari Affleck mes filmave të rinj dhe dashurive të vjetra

Mediale Vip

50-vjeçari Affleck mes filmave të rinj dhe dashurive të vjetra

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 12:13
Ben Affleck

Ai ndodhet në Los Anxheles për xhirimet e “Aquaman 2″, ndërsa ajo në Kapri për ”LuisaViaRoma dhe UNICEF”. Pas muajit të mjaltit të tyre shumë romantik parizian, Ben Affleck dhe Jennifer Lopez u bënë gati në brigjet përballë për një ditëlindje të rëndësishme, pasi sot fituesi i dyfishtë i Oscar-it mbush 50 vjeç.

Nuk ka shumë për të lexuar për këtë ndarje, më pak se një muaj pas dasmës surprizë në një kishëz në Las Vegas. ”Kur ata janë të ndarë, ata e vlerësojnë më shumë njëri-tjetrin. Ata të dy e dinë se çfarë të bëjnë në llojin e punës që kanë dhe kjo është unike në marrëdhënien e tyre”, tha një burim për ”Hollywood Life”.

“Kur janë të ndarë ata fitojnë shumë para. Dhe koha e kaluar veçmas e bën edhe më të ëmbël gjetjen e njëri-tjetrit”, shtoi ai. Ende nuk ka rrjedhur asgjë për festimet, por nuk ka dyshim se në shtëpinë Bennifer fëmijët do të përfshihen, ashtu siç ndodhi në muajin e mjaltit parizian.

Affleck është marrë me kalendarin që nga fillimi i vitit.

”Ndjehem sikur jam 1 000 vjeç, sepse fëmijët e mi (tre me ish-gruan Jennifer Garner) më shikojnë si një marsian. Në këtë kthesë gjysmëshekullore, pushoj së menduari se çfarë mendojnë të tjerët për mua. Kjo është arsyeja e ndarjes dy dekada më parë nga zonja Affleck. Vëmendja e medias ishte bërë e tepruar dhe ndiheshim të ekspozuar”, thotë Ben.

Kaliforniani i rritur në Massachusetts, i cili mori famë ndërkombëtare falë përpjekjeve të tij në “Generation X” dhe “Will Hunting – Rebel Genius”, Affleck kishte hyrë në një krizë mes goditjeve të kritikëve për rolin e tij në “Daredevil” dhe më pas në “Extreme Love” me Lopez.

Bennifer ishte ndarë për herë të parë në vitin 2004 dhe kishte qenë me Garnerin, i martuar në vitin 2005 dhe nga i cili ishte divorcuar në vitin 2017.

Por, nuk është vetëm JLo, e gjetur vitin e kaluar, mes njerëzve, e rëndësishme në jetën e Affleck.

Pika tjetër e referencës është shoku i tij Matt Damon, shok loje në Kembrixh, Massachusetts dhe më vonë në shkollë, me të cilin punon me skenarin e “Will Hunting” që nga viti 1992, i cili i solli atij çmimin e parë Oscar gjashtë vjet më vonë.

Matt ishte afër Benit gjatë viteve të tij të errëta të karrierës, kur ai ishte viktimë e alkoolizmit. Një miqësi e pathyeshme, e cila i mbijetoi edhe “The Last Duel”” që debutoi në Venecia në vitin 2021 dhe ishte një dështim mbarëbotëror.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat