Pique dhe Shakira përfshihen në betejë ligjore

Mediale Vip

Pique dhe Shakira përfshihen në betejë ligjore

Më: 15 gusht 2022 Në ora: 16:53
Pique dhe Shakira

Ndërkohë që një person mesatar nuk do të mendonte kurrë për mosmarrëveshje të tilla, të famshmit kanë probleme që do të ishin të paimagjinueshme për njerëzit e zakonshëm.

Marrëdhënia mes Shakiras dhe Gerard Pique ishte një nga më të njohurat në botën e të famshmëve.

Ajo që Pique ka fituar nga puna e tij në Barcelonë nuk ka asgjë për t’u pasur zili nga figurat stratosferike që këngëtarja e njohur thuhet se merr çdo vit, kryesisht për shkak të emisioneve të saj live.

E vërteta është se ata kanë krijuar një pasuri që i ka lejuar edhe të kenë një avion privat.

Nëse pas ndarjes së tyre pjesa më e madhe ishte se kush do të mbante kujdestarinë e fëmijëve, tani, pasi kjo çështje është zgjidhur, ka ardhur koha të ndahen të mirat materiale që çifti ka grumbulluar.

Si shumë prej këtyre historive të të famshmëve, informacioni vjen nga gazetarë që janë të informuar për punët e çiftit. Në këtë rast ka qenë Juan Carlos Ortega nga ‘Prensa Libre’ që ka dhënë informacionin për mosmarrëveshjen e fundit mes ish-çiftit.

Me sa duket, argumenti sillet rreth një avioni privat që mund të strehojë deri në 10 pasagjerë dhe aktualisht vlen rreth 20 milionë dollarë (19 milionë euro).

Sipas raportimeve të mediave, avioni ka një dhomë gjumi dyshe, një dhomë ngrënie familjare dhe një dhomë ndenjeje me televizion, të gjitha lehtësitë për udhëtime familjare.

As Shakira dhe as Pique nuk duan të heqin dorë nga ky mjet luksoz, i cili nuk është një shpenzim që ata nuk mund ta përballojnë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat