Jeta romantike e Cansu Dere është e ngjashme me serialet turke ku ajo luan

Mediale Vip

Jeta romantike e Cansu Dere është e ngjashme me serialet turke ku ajo luan

Më: 18 gusht 2022 Në ora: 06:48
Cansu Dere

Me talentin dhe bukurinë e saj, ajo shënoi disa nga serialet më të suksesshme turke që u transmetuan edhe në Ballkan, si “Sila”, “Ezel”, “Anne” e “Muhtesem Yuzyil”, por pakkush e di se Cansu Dere nuk është aq e suksesshme në dashuri ashtu siç është në karrierën e saj të aktrimit.

Meqë ra fjala, 41-vjeçarja u diplomua për arkitekturë, por padyshim që nuk ishte profesioni i saj i preferuar, sepse bota e njeh për role të ndryshme në serialet turke.

Gjithashtu në vitin 2000, ajo u shpall Miss Turqia dhe për një kohë u mor me modelim dhe pastaj e gjeti suksesin e saj në jetë – aktrimin.

Sa i përket jetës romantike, ajo flet pak për jetën private, por mediat e dinë se deri më tani dashuria e saj më e madhe ishte aktori dhe komiku, Cem Yilmaz.

Çifti kaloi gjashtë vite së bashku dhe në një moment Yilmaz i propozoi aktores bukuroshe. Mirëpo, menjëherë pas kësaj, në media doli informacioni se aktori i humorit po e tradhtonte me kolegen e tij, Ahu Yagtu. Cansu më pas i dha fund fejesës, kurse Yilmaz dhe Ahu u martuan dhe u bënë me fëmijë.

Pas kësaj lidhjeje të dështuar, Dere ra në dashuri me menaxherin e saj, por edhe ajo dashuri nuk përfundoi lavdishëm – mediat raportuan se edhe ai e tradhtoi dhe e la për një grua tjetër.

“Jam e ftohtë si akulli dhe kështu do të mbetem”, kishte thënë Cansu në një rast dhe theksoi se nuk dëshiron të flasë për problemet e dashurisë në intervista.

“Disa gjëra thjesht nuk kanë të bëjnë me publikun sepse janë private, kanë të bëjnë vetëm me mua. Unë nuk u justifikoj prindërve të mi, kështu që nuk do ta bëj as për të tjerët”, kishte theksuar aktorja për InStyle.

Sipas raportimeve të mediave turke, ajo tash e një kohë është në një lidhje me kolegun Metin Akdulger, i cili është tetë vjet më i ri, gjë që asnjëri prej tyre nuk ka dashur ta konfirmojë.

Paparacit i kanë parë disa herë bashkë dhe mediat shkruajnë se ata janë dashuruar gjatë xhirimeve të mini-serialit “Personaliteti” në vitin 2018.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat