Pajtimi i Princ Harry dhe Willam ishte dëshira më e madhe e Mbretëreshës Elizabeth II

Mediale Vip

Pajtimi i Princ Harry dhe Willam ishte dëshira më e madhe e Mbretëreshës Elizabeth II

Më: 24 shtator 2022 Në ora: 23:19
Ilustrim

Mbretëresha Elizabeth II nuk i hoqi dorë nga shpresat se Princi Harry mund të pajtohej me familjen e tij.

“Mbretëresha e adhuroi Harry-n deri në fund, dhe Harry e adhuroi atë”, tha autori Robert Hardman për People në një artikull të botuar së fundmi.

“Unë mendoj se ajo ishte një nga kanalet midis Windsor dhe Kalifornisë, do të kishte qenë një nga dëshirat e saj më të mëdha që ata të rregullonin gjërat.”

Siç dihet Harry dhe gruaja e tij, Meghan Markle, kanë qenë të larguar nga familja që kur u njoftuan në janar 2020 se nuk donin të punonin mënë  mbretëri.

Marrëdhënia e krisur mes Harry-t dhe familjes së tij shkoi në një nivel tjetër në mars 2021, kur ai dhe Markle u ulën për një intervistë bombë me Oprah Winfrey . Në të, 38 vjeçari, kritikoi mënyrën se si babai i tij e rriti atë dhe shprehu keqardhjen që babai dhe vëllai i tij, Princi William, ishin “të bllokuar” në rolet e tyre mbretërore.

Në të njëjtën intervistë, Markle pohoi se kishte menduar të vetëvritej ndërsa ishte shtatzënë me djalin e tyre, Archie, për shkak të presionit të përballjes me jetën si mbretërore dhe trajtimit të saj nga mediat britanike.

Alumja e “Suits”, 41, kohët e fundit dha gjithashtu një intervistë tjetër të diskutueshme në të cilën ajo pohoi se “vetëm duke ekzistuar”, ajo dhe Harry po “prishnin dinamikën e hierarkisë”.

Duka dhe Dukesha e Sussex-it qëndruan në Mbretërinë e Bashkuar për nderimet e Mbretëreshës deri në ditën e varrimit të saj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat