Ilir Shaqiri ia thotë në sy Arta Nitajt: Problemi yt më i madh është hapja e këmbëve

Mediale Vip

Ilir Shaqiri ia thotë në sy Arta Nitajt: Problemi yt më i madh është hapja e këmbëve

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 00:45
Ilir Shaqiri-Arta Nitaj

Arta Nitaj është një prej konkurrenteve më të komentuara të spektaklit “Dance Albania”.

Megjithëse në mbrëmjen e dytë ajo vallëzoi një “rumba” mjaft sensuale, kritikat nga juria e spektaklit ishin të pashmangshme.

Balerina e mirënjohur Klaudia Pepa, tha se ajo ka ende për të mësuar për të qenë më e zhdërvjellët dhe të transportojë lëvizjet me muzikën.

Ndërkohë, profesionisti Ilir Shaqiri vlerësoi se problemi më i madh te Arta qëndron te hapja e këmbëve, apo elasticiteti i trupit.

“Problemi yt më i madh për mendimim tim është hapja e këmbëve sepse je e mbyllur, kupton? Elasticiteti ka të bëjë shumë sepse duhet të punosh shumë sparkatën. Pjesën e sipërme të trupit ti e punon shumë bukur, rumba, por pjesa poshtë përveçse je e mbyllur ke shumë pak elasticitet. Puno me sparkatën, me gjithë partnerin. Nuk e di a është dakord partneri në këtë rast”, tha Iliri.

Ndërkohë, lidhur me kritikën pasoi edhe përgjigja e partnerit të Artës, balerinit Erind, i cili u shpreh: “Po punojmë çdo ditë e çdo javë me hapjen e të gjitha këto”.

Nga nata e dytë përndryshe u eliminia aktorja dhe modelja kosovare, Arbnora Ademaj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat