Elon Musk bllokoi Kanye West në Twitter, shkak Hitleri!

Mediale Vip

Elon Musk bllokoi Kanye West në Twitter, shkak Hitleri!

Më: 2 dhjetor 2022 Në ora: 09:20
Kanye West

Twitter pezulloi llogarinë e reperit Kanye West të premten pasi muzikanti postoi një imazh të një Ylli të Davidit.

Llogaria e West u bllokua për “nxitje të dhunës”, tha shefi i Twitter, Elon Musk.

Kanye West më parë kishte shkaktuar sërish zemërim me deklaratat admiruese për Hitlerin dhe nazistët.

“Më pëlqen Hitleri” dhe “I dua nazistët”, tha 45-vjeçari në një intervistë me teoricienin e njohur të konspiracionit të ekstremit të djathtë Alex Jones të enjten.

“Unë shoh gjëra të mira edhe te Hitleri”, tha poashtu muzikanti dhe stilisti, i cili e ka riemërtuar veten Ye dhe e ka mbuluar tërësisht fytyrën me një maskë të zezë gjatë intervistës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat