MC Kresha dhe Lyrical Son publikojnë bashkëpunimin me Lumi B “Hustle për burek”

Mediale Vip

MC Kresha dhe Lyrical Son publikojnë bashkëpunimin me Lumi B “Hustle për burek”

Më: 27 janar 2023 Në ora: 21:52
MC Kresha

Tre prej rap-artistëve më të njohur dhe më të suksesshëm të estradës shqiptare, MC Kresha, Lyrical Son dhe Lumi B janë bërë bashkë për një bashkëpunim.

Treshja e famshme kanë lansuar këngën me titullin “Hustler për burek” të cilën e sollën të kompletuar edhe nga ana vizuale.

Kënga është prodhim i produksionit “Pint”, ndërsa për tekstin u kujdesën vetë reperët.

Videoklipi u realizua nga Fati.tv ndërkohë ‘beat’ u punua nga Big Bang.

Projekti tashmë gjendjet në kanalin zyrtar të ‘Pint’ në Youtube dhe të tjera platforma digjitale.

Theksojmë që ky nuk është bashkëpunimi i tyre i parë, i fundit nga treshja e artistëve ishte kënga “Maje” që e lansuan në dhjetor të vitit 2021.

Ndërkohë, krahas projekteve të reja të tre mbesin tejet të angazhuar edhe me koncerte dhe mbrëmje të shumta muzikore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat