Lizzo reagon për herë të parë pas skandalit të abuzimit me ish-balerinët

Mediale Vip

Lizzo reagon për herë të parë pas skandalit të abuzimit me ish-balerinët

Më: 3 gusht 2023 Në ora: 16:21
Ylli amerikan i popit, Lizzo

Ylli amerikan i popit, Lizzo, ka ka reaguar për herë të parë ndaj akuzave të tre ish-balerinëve të saj, që  përfshijnë ngacmimin seksual dhe krijimin e një mjedisi pune armiqësor.

Ajo deklaron se këto deklarata janë të rreme dhe se këto ditë kanë qenë shumë të vështira për të.  

“Këto ditët e fundit kanë qenë jashtëzakonisht të vështira dhe jashtëzakonisht zhgënjyese. Etika ime e punës, morali dhe respekti janë vënë në pikëpyetje. Karakteri im është kritikuar. Zakonisht zgjedh të mos përgjigjem ndaj akuzave të rreme, por këto janë aq të pabesueshme sa duken dhe gjithashtu këto histori të bujshme vijnë nga ish-punonjës të cilët tashmë kanë pranuar publikisht se u është thënë se sjellja e tyre në turne ishte e papërshtatshme dhe joprofesionale.

Si artiste kam qenë gjithmonë shumë e apasionuar pas asaj që bëj. E marr seriozisht muzikën dhe performancat e mia sepse në fund të ditës dua të nxjerr vetëm artin më të mirë që përfaqëson mua dhe fansat e mi. Me pasion vjen punë e palodhur dhe standarde të larta. Ndonjëherë më duhet të marr vendime të vështira, por kurrë nuk është qëllimi im të bëj dikë të ndihet i pakëndshëm ose sikur të mos vlerësohet si pjesë e rëndësishme e ekipit.

Unë nuk jam këtu që të më shikojnë si viktimë, por e di gjithashtu që nuk jam aq e keqe sa më kanë portretizuar njerëzit dhe mediat këto ditët e fundit. Jam shumë e hapur me seksualitetin tim dhe shprehem por nuk mund të pranoj ose të lejoj njerëzit të përdorin atë hapje për të më bërë të jem diçka që nuk jam. Nuk ka asgjë që e marr më seriozisht sesa respekti që meritojmë si gra në botë. E di se si është të jesh i turpëruar nga trupi baza ditore dhe absolutisht kurrë nuk do të kritikonte apo largonte një punonjës për shkak të peshës së tij.

Jam e lënduar, por nuk do të lejoj që puna e mirë që kam bërë të hidhet poshtë prej kësaj gjëje. Dua të falenderoj për mbështetjen të gjithë ata që më janë gjendur pranë.”

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat