Robert De Niro: Trump është një klloun që mund të bëhet tiran

Mediale Vip

Robert De Niro: Trump është një klloun që mund të bëhet tiran

Më: 28 maj 2024 Në ora: 21:35
Robert De Niro

Aktori i famshëm amerikan Robert De Niro u shfaq papritur këtë të martë pranë gjykatës në Nju Jork për të sulmuar publikisht kandidatin për zgjedhjet presidenciale, republikanin Donald Trump, për të cilin tha se ishte “një klloun që mund të bëhej tiran”.

Aktori që mbështet aktualin, presidentin demokrat Joseph Biden, tha se Nju Jorku është “fundi i tij”.

“E dua këtë qytet, nuk dua ta shkatërroj. Donald Trump jo vetëm që dëshiron të shkatërrojë këtë qytet, por edhe vendin dhe, në fund të fundit, ai mund të shkatërrojë botën”, tha De Niro, një kundërshtar i gjatë i ish-presidentit republikan.

Fjalimi i De Niro-s në fakt u organizua nga ekipi i fushatës së presidentit demokrat Biden, ndërsa në të njëjtën kohë, një hap më tej, Trump dëgjoi avokatët e tij që po argumentojnë për një pafajësi në çështjen penale kundër tij.

Aktori, i cili tashmë është 80 vjeç, tha se Trump është një “klloun” dhe se të gjithë e konsideruan si shaka kandidaturën e tij për president në vitin 2016.

“Kur Trump kandidoi në vitin 2016, ai ishte si një shaka, një budalla që kandidon për president. “Ne kemi harruar mësimet e historisë që na tregojnë se kllounët e tjerë nuk u morën seriozisht derisa u bënë diktatorë të egër”, tha De Niro.

Ai shtoi se askush nuk duhet të qeshë tani, por duhet të përfitojë nga kjo mundësi unike dhe të votojë kundër tij, një herë e përgjithmonë.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat