Chiara Ferragni ndryshon riorganizimin e kompanive, largon krahun e djathtë që Fedez e kritikoi publikisht

Mediale Vip

Chiara Ferragni ndryshon riorganizimin e kompanive, largon krahun e djathtë që Fedez e kritikoi publikisht

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 19:39
Chiara Ferragni

"Përshëndetje djema". Chiara Ferragni rikthehet për të folur me ndjekësit e saj përmes Story-ve të saj të publikuara në Instagram dhe këtë e bën me përshëndetjen e saj “klasike”. Edhe pse në vetëm pak muaj jeta e saj ka ndryshuar tërësisht, sot sipërmarrësja duket e gatshme të kthejë vërtet faqen dhe ta bëjë këtë me njëfarë entuziazmi: "Së fundmi kam një energji të re dhe për këtë më duhet t'ju falënderoj për të gjitha komentet dhe që keni qenë gjithmonë pranë meje”, shpjegon ajo në një mesazh në anglisht. “Po punoj shumë me veten time në këtë moment të jetës sime që është shumë ndryshe. Kam kaluar shumë, siç ndoshta e keni parë, por tani ndjej se po kthehem në të qenit vetvetja dhe kjo është ndjenja më e mirë e mundshme”.

Pas Pandoros, gjobës Antitrust dhe hetimit për mashtrim, Chiara Ferragni gjithashtu përjetoi një krizë të thellë (dhe në dukje të pazgjidhshme) me bashkëshortin e saj Fedez. Megjithatë Chiara Ferragni duket se e ka pranuar ndryshimin: “Jam entuziaste për këtë energji të re dhe për gjithçka që do të vijë, për të gjitha projektet e reja që po punoj, të cilat mezi pres t'i ndaj me ju dhe në përgjithësi për këtë jetë të re. Unë mendoj se ne të gjithë duhet të kërkojmë magjinë në ekzistencën tonë”.

Fabio Maria Damato jashtë grupit

Chiara Ferragni gjithashtu kombinon ndryshimin e brendshëm me një rrugë të rinovimit të thellë të kompanive të saj. Fabio Maria Damato, i cili ishte menaxheri kryesor i grupit Ferragni (dhe të cilin Fedez e kishte kritikuar vazhdimisht), është larguar nga drejtimi i kompanive: Fenice dhe TBS Crew e komunikuan këtë në një njoftim ku thuhet se "duke filluar nga 16 qershor 2024, Fabio Maria Damato nuk do jetë më menaxher i përgjithshëm dhe këshilltar i të dyja kompanive për të ndjekur mundësi të tjera profesionale. Ndryshimi është pjesë e një procesi të rinovimit të korporatës”.

Fabio Maria Damato kishte role drejtuese, i dyti pas Chiaras: deri pak ditë më parë ai kishte fuqi të mëdha dhe kufij manovrimi në kasafortën e sipërmarrëses.

Nga ana tjetër, Chiara kishte treguar tashmë se dëshironte të rinovonte grupin duke emëruar nënën e saj, Marina Di Guardo, si drejtoreshë të përgjithshme de facto të Sisterhood, dhe duke i besuar asaj ato kompetenca drejtuese që kishte më parë Damato (të cilët, së bashku me Ferragni-n, hetohet për bashkëpunim në mashtrim të rëndë në hetimin për Balocco). 

Chiara ka vendosur edhe një menaxher të ri, Lorenzo Castelli, një konsulent i njohur në botën e modës në Milano, i cili do të ketë për detyrë "të rivendosë marrëdhëniet tregtare të dobësuara nga rasti Balocco, nga vezët e Pashkëve dhe më gjerë».

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat