25 këngëtarët shqiptarë, që synojnë Eurovizionin

Muzikë

25 këngëtarët shqiptarë, që synojnë Eurovizionin

Më: 25 tetor 2019 Në ora: 11:31
Foto ilustrim

Vetëm pak kohët na ndan nga fillimi i Festivalit të Dhjetorit i cili siç është bërë e ditur këtë vit do prezantohet nga Alketa Vejsiu, kurse regjisore do jetë Vera Grabocka.

Këtë vit në Festivaln e 58 të RTSH-së do të konkurrojnë 25 këngëtarë dhe fituesi do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovision.

Sot mediat kanë publikuar listën me emrat e këngëtarëve pjesëmarrës, të cilët mund t’i lexoni më poshtë: Bojken Lako, Devis Xherahu, Genc Tukiqi, Valon Shehu, Wendy Mancaku, Genti Deda, Kanita Suma, Olta Boka, Arilena Ara, Kamela Islamaj, Renis Gjoka, Briken Lito (GENA), Eli Fara ft Stresi Kastro Zizo , Alberie Hadërgjonaj, Robert Berisha, Era Rusi, Aldo Bardhi, Elvana Gjata, Sara Bajraktari, Aurora Kapo, Tiri Gjoci, Nita Latifi, Algert Salaj, Arjeta Palushaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat