‘Ku jeton dashuria ku rritet mirësia, ku frymon njerëzia të frymojme dhe ne’

Muzikë

‘Ku jeton dashuria ku rritet mirësia, ku frymon njerëzia të frymojme dhe ne’

Më: 3 maj 2020 Në ora: 13:48
Foto Ilustrim

Muzika e grupit Jericho është një përzierje e muzikës rok, alternative, elektronike dhe muzikës tradicionale shqiptare.

Përveç instrumenteve standarde të rokut, ata përdorin edhe instrumente orientale të cilat bëjnë pjesë në muzikën tradicionale shqiptare, siç është tupani, kavalli dhe zurna.

Jericho njihet për këngët dhe tekstet e tyre tejet të veçanta.

 Ju sjellim ‘Endërr e prerë’ nga Jericho, një këngë me një mesazh të fuqishëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat