Bon Jovi paralajmëron turne të madh - Bota Sot
Bon Jovi paralajmëron turne të madh

Muzikë

Bon Jovi paralajmëron turne të madh

Më: 29 tetor 2018 Në ora: 14:56
Rok bendi i famshëm amerikan, Bon Jovi

Rok bendi i famshëm amerikan, Bon Jovi, ka zbuluar detajet për turnen e madh që do ta mbajë vitin e ardhshëm në stadiumet e Britanisë së Madhe – duke përfshirë shfaqjet në stadiumin Wembley të Londrës dhe Anfield të Liverpoolit.

Bon Jovi do të mbajë shfaqje në Anfield më 19 qershor, ndërsa në Wembley më 21 qershor. Turneu, ndalesën e fundit do ta bëjë në Coventry’s Ricoh Arena më 23 qershor.

Biletat do të fillojnë të shiten më 2 nëntor dhe mund t’i blini këtu.

Duke zbuluar detajet e turneut, i pari i bendit Jon Bon Jovi ka thënë: “Ato shfaqjet e mëdha, qindra mijëra njerëz të gjithë së bashku sikur një, këtë e bëjmë ne”.

“Jemi shumë të entuziazmuar se do të jemi bendi i parë që do të performojmë në stadiumin e ri – Wembley”, ka thënë këngëtari.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...