Qeveria merr vendim që e hëna të jetë ditë pune, shkolla “Faik Konica” në pushim

Prishtina

Qeveria merr vendim që e hëna të jetë ditë pune, shkolla “Faik Konica” në pushim

Më: 27 nëntor 2020 Në ora: 18:32
Shkolla “Faik Konica” në pushim

Qeveria e Kosovës sot njoftoi se ka marrë vendim që dita e hënë, të jetë ditë e rregullt e punës në të gjitha institucionet.

Por një vendim të tillë duket se s’do ta zbatojë shkolla fillore në Prishtinë, “Faik Konica”.

“Njoftohen të gjithë nxënësit dhe punëtorët e shkollës “Faik Konica” se për nder të Festës së 28 Nëntorit, të hënën do të jetë pushim”, thuhet në dokumentin e siguruar nga media.

Qeveria e Kosovës, vendimin e sotëm thotë ta ketë marrë në shenjë solidarizimi me ata që janë në linjë të parë të frontit kundër COVID-19.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat