Në bashkëpunim me ministrinë e infrastrukturës, Ahmeti tregon se ku do të investohet

Prishtina

Në bashkëpunim me ministrinë e infrastrukturës, Ahmeti tregon se ku do të investohet

Nga: A.SH Më: 15 dhjetor 2020 Në ora: 11:45
Foto gjatë takimit

Mes Komunës së Prishtinës me Shpend Ahmetin dhe Ministrin e Infrastrukturës z. Arban Abrashin është nënshkruar një marrëveshje memorandumi për investime infrastrukturore.

Ahmeti ka treguar se nga kjo marrëveshje memorandumi ku do të investohet.

Postimi në Facebook:

Dje së bashku me Ministrin e Infrastrukturës z. Arban Abrashin kemi nënshkruar memorandumin për investime infrastrukturore.

Në bashkëpunim me ministrinë e infrastrukturës do të investohet në

Ndërtimin e rrugës A me kolektorin e ujërave të zeza,

Zgjerimin e rrugës Prishtinë-Grashticë (Mutivodë),

Zgjerimin e rrugës në drejtim të Hajvalisë, asfaltimin e rrugës nga Kodra e Trimave në Shkabaj (tek qendra e Panaireve), si dhe ndërtimi i kolektorit në Hajvali.

Projekte të cilat do të fillojnë në vitin 2021.

#prishtina💙

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat