Nisin punimet për ndërtimin e çerdhës në lagjen “Dardania”

Prishtina

Nisin punimet për ndërtimin e çerdhës në lagjen “Dardania”

Nga: A.SH Më: 14 prill 2021 Në ora: 12:32
Foto

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka bërë me dije se kanë nisur punimet për ndërtimin e objektit të çerdhës me bazë në komunitet në lagjen “Dardania”.

Kjo çerdhe është e financuar nga European Union Kosovo/ Bashkimi Evropian dhe ka kapacitet për akomodimin e 120 fëmijëve të kësaj lagjeje.

Njoftimi në Facebook:

Kanë filluar punimet për ndërtimin e objektit të çerdhës me bazë në komunitet në lagjen “Dardania” e që është çerdhja e dytë e financuar nga European Union Kosovo/ Bashkimi Evropian dhe ka kapacitet për akomodimin e 120 fëmijëve të kësaj lagjeje.

Punimet dhe mbikqyrja do të realizohet nga ekipet e Zyrës së Bashkimit evropian dhe sipas planit dinamik pritet të përfundojnë në mes të vitit të ardhshëm.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat