Daut Haradinajt nesër pritet t’i bashkohet një personalitet i rëndësishëm në Prishtinë

Prishtina

Daut Haradinajt nesër pritet t’i bashkohet një personalitet i rëndësishëm në Prishtinë

Më: 3 qershor 2021 Në ora: 17:27
Daut Haradinaj

Aleanca e Ardhmërisë së Kosovës në Prishtinë pritet ta ketë nesër një aderim të rëndësishëm, i cili do të jetë edhe pjesë e listës për Asamblenë Komunale.

Ballkani.info mëson se bëhet fjalë për një figurë nga një familje me zë në kryeqytet.

Ndryshe, që nga 18 marsi, Daut Haradinaj, e ka zyrtarizuar kandidaturën për kryetar të komunës së Prishtinës. Daut Haradinaj gjithashtu ka kohë që ka filluar t’i shpalos pikat kyçe të programit të tij për Prishtinën.

Disa nga premtimet e tij që kanë zgjuar interes tek publiku janë, pagesa në shumën prej 500 për familje për çdo lindje të një fëmije, si dhe ndërtimi i Spitalit të Përgjithshëm të Prishtinës, në fshatin Llukar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat