“Lagja e Spitalit” mbetet pa ujë të pijshëm

Prishtina

“Lagja e Spitalit” mbetet pa ujë të pijshëm

Më: 5 qershor 2021 Në ora: 12:30
Ilustrim

Banorët e Lagjes së Spitalit në Prishtinë kanë mbetur pa ujë të pijshëm përkohësisht.

Kjo për shkak se ka pasur një rrjedhe të madhe të ujit në rrugën “Holger Petersen”.

Zëdhënësja e Ujësjellësit të Prishtinës, Arjeta Mjeku me anë të një komunikate për media ka bërë të ditur se ekipet janë në terren dhe po merren me sanim.

Njoftimi i plotë:

Banorët e lagjes së Spitalit, tash për tash janë pa ujë të pijshëm, për shkak të një rrjedhje të madhe të ujit në rrugën ” Holgen Petersen” në Prishtinë.

Ekipet e mirëmbajtjes janë në vendin e ngjarjes dhe po merren me sanim.

Furnizimi me ujë rikthehet pas përfundimit të sanimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat